AÖF Sonuçları Açıklandı!

Açıköğretim Fakültesi’nin  26-27 Kasım’da yaptığı vize sınavlarının sonuçları açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği bu sonuçlar Anadolu Üniversitesi’nin sonuç sayfasında erişime açılmış durumda bulunuyor.

Öğrencilerin bu dönem ortaya çıkan 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor uygulaması yüzünden geçmiş senelere göre daha düşük puanlar alması bekleniyor. Soru dağılımlarında da çeşitli değişikliklerin olduğu sınavın bazı öğrenciler için ciddi anlamda zor geçtiği ifade edilmişti.

İlgili sınavların sonucuna ulaşabilmek için şu sayfayı kullanabilirsiniz. Sonuçları öğrenmek için herhangi bir şifrenin gerekli olmadığı internet sayfasında sadece tc kimlik numarası girilerek sonuçlara ulaşılabiliyor.

 

Yakında yapılacak olan final sınavları için önemli bir gösterge olacak olan bu sınavların sonuçları yeni başlayan öğrenciler için de sistemi tanımaları için çok önemli olarak lanse ediliyor.
İlgili sınavın soru cevapları ise daha önceden erişime açılmıştı. Soru ve cevapları da görmek için Anadolu Ünivesitesi’nin yıllık adını verdiği sisteme şu linkten ulaşabilirsiniz.
Bundan yaklaşık 4 sene önce uygulamada olan sistemde 50 puan barajı gibi sert sistemlerin uygulanması nedeniyle AÖF sistemi gayet zor bir hal almıştı. Yeni dönemde ilan edilen bazı değişiklikler ile sistemin tekrar eski günlerdeki gibi zorlayıcı bir hale bürünmesi bekleniyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.