AÖF Öğrencilerine Tek Ders Müjdesi

Bugün itibari ile Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan bir açıklama ile Açıköğretim Fakültesi’ne kayıtlı 1.5 milyon öğrenciyi ilgilendiren bir karar alındığı belirtildi.

İlgili karara göre artık tek ders sınavı 3 dersten yapılabilecek. Bir anlamda mezun olmak için dönemleri beklemek zorunda olan öğrenciler bu beklemeyi yapmayacak ve mezun olabilecek.

Anadolu Üniversitesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi AÖF programlarının da bu uygulamaya katılması bekleniyor.

Uygulama ile uzun süre ders dönemi beklemek zorunda kalan öğrencilerin minumum 5 aylık süreden kurtulması bekleniyor. Bazı öğrenciler 3 dersi olduğu için diğer dönem derslerini de vermek için 1 sene okulu uzatmak zorunda kalıyordu.

İlgili uygulama sonrası AÖF mezun sınıflarında beklemede bulunan öğrencilerin de kısa süre içinde mezun olması bekleniyor. Böylelikle sistemde kalan ve bir türlü mezun olamayan öğrencilere de müjde verilmiş oldu.

AÖF programının sınavlarında uygulanmaya başlanan yanlışların doğruları götürme uygulaması sonrası gelen açıklamalarda artık daha ciddi bir okul düzenine kavuşulacağı belirtilmişti. Bu sayede öğrenciler ciddi bir eğitimden geçerek gerçek özelliklere kavuşmuş olacak.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.