Antalya’da Ölüm Maratonda Geldi

Antalya’da bugün düzenlenen 12. Uluslararası Runatolia maratonunda üzüntü verici bir hadise yaşandı. 36 yaşındaki bir genç vatandaş, bitiş çizgisine 500 metre kala fenalaşarak yere yığıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan isim hayatını kaybetti.

Antalya’da önemli bir etkinlik olarak her sene düzenlenen sağlık koşusu bu yılda birçok kişiye ev sahipliği yaptı. Fakat maratonda meydana gelen tirajik bir olay neticesinde Zeynel Murat Batur adlı bir vatandaş fenalaşarak hayatını kaybetti.

Hastaneye kaldırılan 36 yaşındaki kişi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için adli tıpa gönderilecek. Yaşanan bu gelişme üzerine sönük geçen koşunun sonucu da medyada yer bulmadı. Ayrıca hayatını kaybeden Zeynel Murat Batur’un bu yarışa daha önce 3 kere daha katıldığı belirlendi.

Antalya Konyaaltı sahiline doğru yapılan koşuda birçok Antalyalı’nın yanısıra çevre illerden hatta dış ülkelerden bile gelenler oldu. Bugün ayrıca Yökdil sınavına ev sahipliği yapan Akdeniz Üniversitesi çevresinde bazı yollar da kapalıydı. Akşam oynanacak olan Antalyaspor – Galatasaray maçının da aynı bölgede yapılacak olması nedeniyle program çok sıkışık olduğundan zaman zaman zor anlar yaşandı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]