Antalya’da 3 Puan Keyfi

Milli takım 2018 Dünya Kupası elemelerinde karşılaştığı Kosova’yı 2-0 yenerek grupta ilk galibiyetini aldı. Bu maçla puanını 5’e çıkaran Türkiye 2 beraberlik 1 yenilgi aldığı grupta ilk kez 3 puana kavuştu.

Genel olarak 51. dakikaya kadar istediği pozisyonları bulan fakat gol yollarında etkili olamayan milli takımda kilidi Burak Yılmaz açtı daha sonra ise Burak Yılmaz’ın direkten dönen topunu karşılayan Volkan Şen ile skor 2-0’a geldi.

Maçın kalan 30 dakikasında ara ara Kosova etkili olsa da başka gol olmadı. Türkiye maç bitişi ile beraber bazı yorumcuların eleştirisine maruz kaldı. Sonuç olarak Hırvatistan’ın 6 gol attığı Kosova’yı sadece 2 golle geçen Türkiye A Milli Futbol takımı ve teknik direktör Fatih Terim eleştirildi.

Fatih Terim maç sonu yaptığı açıklamalarda istifa etmeyeceğini yapacakları çok şey olduğunu ifade etti. Hafta içi yapılan bazı haberlerde siyasi bir girişimle Arda Turan ve diğer futbolcuların takıma geri döndüğü ifade edilmişti.

Elemelere verilen uzun aradan sonra 5. maçlar 24 Mart’ta oynanacak. Bu süre için yaklaşık 4 ay var. Kosova ekibinde de Türkiye’de Süperlig’te görev alan Vedat Muruqi iyi bir futbol sergiledi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]