İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara’da Yeni Başkan Belli Oluyor

Bugün Melih Gökçek’ten boşalan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için seçim yapılacak. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın kısa süre içinde aday olarak açıklanması bekleniyor. 13’den sonra yapılacak olan seçim ile birlikte bugün belediye başkanının belli olması bekleniyor.

Akparti başlatılan bir değişim hareketi neticesinde önce İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş daha sonra ise bazı belediye başkanları sistemin dışına itilmişti. Fakat en son atılan adım ile süpriz bir gelişme yaşanmış ve Melih Gökçek de yıllar sonra başkanlığı bırakmak zorunda kalmıştı.

Mustafa Tuna ise Melih Gökçek sonrası yapılan temayül yoklamalarında ilk sırada yer alarak neredeyse başkanlığı garantilemiş görünüyor. Melih Gökçek sonrası başsız kalan Ankara’nın yeni başkan ile birlikte 2019 da yapılması planlanan belediye seçimlerine kadar sistematik olarak yönetilmesi bekleniyor.

İlgili belediye başkanlarının 2019’da aday olmayacağı kulislerde konuşulurken Akparti yepyeni bir yapı ile birlikte seçimlere hazırlanıyor.