Amerika’nın Kudüs Kararı Hamas’ı Harekete Geçirdi

Yaşanan onlarca ölümden sonra sanki bir el bombasının pimini çeker gibi Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma projesinin en önemli ABD tarafından açıklandı. Açıklanan karar sonrası tüm dünya müslümanları direniş çağrıları yapmaya başladı. Özellikle bölgede etkin bir kuvveti bulunan Hamas açıklamaları ile geleceğin bugünden aydınlık olmayacağı mesajı vermeye başladı.

Amerika’yı arkasına alarak böyle bir işe girişen İsrail’in Türkiye ile de ilgili küstah açıklamaları devam ediyor. Türkiye ise devlet olarak en üst düzeyden tepkilerini getirmeye devam ediyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son çıkışı Amerika’da büyük ses getirdi.

Meclisteki tüm partilerin ortak olarak imzaladıkları bildiride de gerekli tepki gösterildi. AB üyesi ülkelerinin bir kısmının da geç saatlerde tepkilerini dile getirmeye başlamaları sonrası henüz Amerika kanadından bir açıklama yapılmadı.

Fakat bölgede tansiyonun oldukça yüksek olduğu ve her an bir fitilin ateşlenebileceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]