Amerikan Doları 4 TL’ye Dayandı!

Yaşanan politik gelişmeler ve yurtdışı piyasalar nedeniyle dolarda rekorlar kırılmaya devam ediyor. Bugün 3.95 seviyelerini gören Amerikan Doları 4 Türk Lirası sınırına dayandı. Yakın bir zaman 4 TL’yi aşması beklenen dolar için yıllar önce bugün için 1.97 tahmini yapılmıştı. Hayallerde kalan bu sayının neredeyse 2 katına ulaşıldı.

Türkiye’nin attığı adımlar karşısında bazı çevrelerin yaptığı çalışmalar ve birçok değişken nedeniyle dolardaki artışın sürmesi bekleniyor.

Yaşanan gelişmeler sonrası adımlar atılmaya devam ediyor olsa da Merkez Bankası’nın bugünkü çalışmalar sonuç vermedi. Olağanüstü toplantı yapılması beklenen kurumda yeni kararlar çıkabilir.

Türkiye’nin her hangi bir sıkıntı yaşamaması için alınması gereken önlemler üzerine yapılan çalışmalar dışında vatandaşın da özellikle dolar ile borçlanma konusunda önlemler alması ve bu tür borçlanmamalara girmemesi talep ediliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]