Amerikalı Rahip Brunson Ev Hapsine Alındı

Amerika’nın ısrarla istediği ve İzmir’deki fetö soruşturması kapsamında tutuklanan Rahip Brunson, sağlık sorunları gerekçesiyle ev hapsine alındı. Hapishane şartlarında durumu kötüye giden ünlü ismin ev hapsinde tutulacağı kaydedildi.

Daha öncesinde Donald Trump’un ısrarla istediği isme karşı Türkiye’de fetö lideri Fethullah Gülen’i istemişti. Fetö soruşturmasında önemli bir noktada olan rahibin bazı bilgilere sahip olduğu belirtiliyor.

Yaşanan gelişmeler sonrası Amerikan tarafının tekrar iade ile ilgili bir açıklama yapması ve rahibin iadesini tekrar istemesi bekleniyor.

Pensilvanya’da ikamet eden ve fetöyü yöneten terör örgütü lider Fethullah Gülen ile ilgili gönderilen dosyalar ise sevkedilmeden bekletilmeye devam ediyor. Amerika’nın . bu konuda herhangi bir adım atmak istememesi her geçen gün iki ülke arasındaki bağların kopmasına neden oluyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]