Amerika’da Fetö’ye Büyük Darbe

Amerika’da yapılan Başkanlık Seçimi’nde Donald Trump’un seçilmesinden sonra Fetö hakkında çalışmalar olumlu bir yöne gitmeye başlanmıştı. Şimdi ise yeni Başkan Donal Trump’un ulusal güvenlik başkanlığına çok önemli bir isim getirildi.

Seçim süresince ve sonrasında yayınladığı makalelerde Fetullah Gülen’i Usame Bin Ladin’e benzeten ve maskeli terörist olduğu ifade eden emekli Korgeneral Michael Flynn Trump’un ulusal güvenlik danışmanı oldu.

Bu hamle ile fetö için bütün kartlar açıldı ve geri sayım başladı. Muhtemelen Fetö kısa süre içinde ya Amerika’dan kaçmak zorunda kalacak ya da yapılacak operasyonla tutuklanacak.

Amerikan medyasında günün konusu olarak görülen gelişme artık gerçek oldu. 57 yaşında emekli korgeneral görevi kabul etti atama için uzun bir sürece gerek kalmadı.

 

Kısa süre önce Amerika’da temaslarını arttıran adalet bakanlığı da bu gelişmeyi olumlu olarak yorumlayan kurumların başında geliyor.

Şimdi daha net bir şekilde anlaşıldığı gibi Fetö’nün neden Hillary Clinton’a milyonlarca dolar bağış yaptığı belli oluyor. Muhtemel yürütülecek operasyonlarda Reza Zarrab davasını yürüten Bhara’nın da koltuğu sallanıyor. Amerikan medyası şimdi de bu konulara eğiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]