Amerika’da 2 Başlı Dönem Devam Ediyor

Dün gerçekleşen Trump-Erdoğan görüşmesi sonrasında ortaya çıkan sinyaller Fetö ile mücadelenin artırılacağı ve YPG’ye artık silah verilmeyeceği üzerineydi. Fakat çıkan şok kararlar sonrası Amerika’nın Türkiye’yi oyalamaya devam edeceği görüntüsünü verdi.

FETÖ’nün charter okullarına yapılan yardımının 42 milyon dolara çıkarılması ile Amerika’daki terör örgütüne yasal olarak destek verilmeye devam ederken, Kuzey Irak ve Suriye’de YPG ile kolkola resimler gelmeye devam ediyor.

Tüm bunların farkında olan Türk yönetimi büyük hataya düşmemek için bazı önlemler almaya devam edecek gibi görünüyor.

Rusya ile yapılan S400 anlaşmalarından rahatsız olan Nato’da kısa sürede Türkiye’ye karşı birlikten atarım tehditini savurmayı düşünüyor. Bu süreçte Türkiye’de çeşitli ekonomik karışıklıkları tetiklemek isteyen dış kuvvetler Amerika’nın içindeki derin devleti harekete geçirdi. Trump yönetimi dışında Amerika’nın gerçek yapısını yöneten diğerleri Amerika’da çift başlılığa devam ediyor.

Bu durum Trump yönetimi için de bir handikap bir süre sonra devrilmesi planlanan Trump için de halka daralmaya devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]