Altın Küre Ödülleri Verildi!

Altın Küre Ödülleri Verildi!Her yıl bir kez düzenlenen ve Oscar’ın öncüsü olarak ifade edilen Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu. Dün akşam yapılan törende ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

74.’sü yapılan törende ödülleri toplayan film La La Land oldu. Film tam 6 dalda ödül kazandı. En iyi erkek, En iyi kadın, en iyi müzikal , film müziği ve en iyi yönetmen , senaryo dallarında ödülleri alan film Oscar’a da göz kırptı. Bir müzikal olan filmin baş rollerinde Ryan Gosling ve Emma Stone yer alıyor. Filmin ülkemizde Aşıklar Şehri ismiyle görücüye çıktı.

Bir oyuncu ile müzisyenin aşk hikayesini konu edinen film jurilerden tam not aldı. Jimmy Fallon’un sunduğu Altın Küre Ödüllerinde, Meryl Streep de yaşam boyu onur ödülü aldı, konuşmasında Trump hakkında konuşan ünlü isim bu nedenle internetin en çok paylaşılan isimlerinden birisi haline geldi.

Dizi alanında da en iyi dizi alanında ödül The Crown adlı diziye gitti. Komedi dalında da ödül Atlanta’ya gitti. Bunun dışında kısa dizilerin en iyisi de The People vs. OJ Simpson seçildi.