Alman Basını’nın Yeni Hedef Tahtası Amine Gülşe

Mesut Özil’in yaşanan baskılar sonrası milli takımı bırakması sonrasında Bild gazetesi başta olmak üzere Alman medyası bu sefer Amine Gülşe’yi hedef aldı. Amine’nin Erdoğan destekçisi olduğu ve Mesut’u zorladığı üzerine haberler yayınlayan gazete, Almanya’da yaşanan bazı Türkler tarafından büyük tepki gördü.

Amine Gülşe her ne kadar konu ile açıklama yapmasa da Alman basınında çıkan bu haberlerden çok rahatsız olduğu ifade ediliyor.

Mesut Özil ile kısa süre sonra nişanlanacak olan ikilinin birbirlerine gösterdikleri ilgi Alman basını tarafından baltalanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Mesut Özil’in ileri vadede Alman vatandaşlığından çıkması ve Türk vatandaşı olarak milli takımda forma giyebilme ihtimali de var. Bu durumda Türkiye’nin işlemleri kolaylaştırmak için her konuda yardım göstereceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]