Aliexpress Siparişlerini 40 Günden 5 Güne İndirecek!

Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan Çin’den ucuza ürün satması ile ünlenen Alibaba ve Aliexpress internet sitelerinin siparişlerini artık Aras Kargo taşıyacak. Siparişler daha önceleri PTT tarafından taşınıyordu. Alibaba ve Aras Kargo ile anlaşma sağladı ve bundan böyle de artık alınan siparişler Aras Kargo aracılığı ile Türkiye’ye gelecek.

Çok  tercih edilmesine rağmen siparişlerin alıcıya ulaşması çok üzün süre alıyordu. Sipariş verilen bir ürünün alıcıya ulaşması 15 ile 40 gün  zaman alabiliyordu. Bu zamandan sonra ise 15-40 arasında verilen kargo teslim tarihi bu anlaşma ile 5 güne olması planlanıyor.Hedeflenen bu süre başarıya ulaşırsa müşteri ve sipariş sayısının katlanması hiç de zor değil!

Yapılan bu anlaşma sonucunda sipariş edilen ürünün kargolanması ve gümrük işlemlerini de Aras Kargo üstlenecek. Merak edilen diğer kısım ise tüm bunların gerçeklemesi ücrete nasıl yansıyacak?

Müşteri teslimat hızını kendisi belirleyebilecek. Tercih ettiği teslimat hızına göre de ödeyeceği ücret farklı olacak.Bu sistem ünlü internet sitesi Amazon’da uygulanmakta.

Sipariş ettiği ürünün hızlı ulaşması için sunulan bu hizmete fazla ücret ödeyip-ödemeyeceği ise müşterilere kalmış.

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.