Ali Koç Fenerbahçe’nin Borcunu Açıkladı

Uzun süredir tartışma konusu haline gelen Fenerbahçe’nin borcu Ali Koç tarafından canlı yayında açıklandı. Tüzük kurallarına göre KAP’a bildirilmesi gereken borcun 3.2 milyar tl seviyesinde olduğu belirtildi. Bu borç miktarının yaklaşık 2 milyar tl’sinin ise 1 yıl içinde ödenmesi gerekiyor.

Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu dar boğazının gelecek senelerde uefa tarafından cezalandırılabileceği belirtiliyor. Sürekli pembe bir tablo çizen Aziz Yıldırım’ın aksine Ali Koç gerçekleri masanın üzerine koydu. Bu seneki transfer politikasında genç ve uygun fiyatlı oyunculara yönelen Fenerbahçe’de büyük bir değişim bekleniyor.

Bazı üst düzey yıldızlarında bu sezon başlamadan takımdan ayrılabileceği belirtilirken, transfer konusunda ince eleyip sık dokuyan Fenerbahçe’nin kuralları uymak için bonservisli futbolcu almayabileceği konuşuluyor.

Finansal fair kurallarının uygulandığı diğer takımlardan birisi olan Galatasaray’da beklentilerin aksine transfer sezonunu sakin geçiriyor. Elindeki bazı isimlere teklifler gelen Galatasaray yolları ayıracağı futbolcular ile ilgili uygun zemin görüşmelerine devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]