Ales Giriş Belgeleri Yayınlandı

18 Aralık 2016 Pazar günü yapılacak olan yılın son Ales’i olarak kayıtlara geçirilen Sonbahar Ales’inin sınava giriş belgeleri yayınlandı.

ÖSYM’nin Ais sisteminden ulaşılabilinen belgeler, sınav anında yanınızda bulundurmanız gereken en önemli belgelerden bir tanesi olarak belirlendi. Bu belgenin yanısıra kimlik belgenizin de bulunması gerekiyor. Kimlik belgenizde hem tc kimlik numaranız hem de güncel resmin yer almalı.

Bunun dışında sınavlarda kalem ve silgi gibi araç gereçler ÖSYM tarafından verildiği için yanınızda getirseniz de sınava sokamıyorsunuz. Ayrıca sınav alanına cep telefonları ile girmek de yasak olarak kayıtlara geçti.

Genellikle şartları sağlayan üniversitelerde yapılan ALES sınavları için bazen normal okullarda sınav merkezi olarak belirlenebiliyor. Sınavın bu sene 180 dakika çıkartılmış olması da öğrencilere bir ekstra 30 dakika daha kazandıracak.

Bu durum dışında geçen dönem çıkan soruların nedeniyle istedikleri puanları alamayan öğrencilerin akın ettiği bir sınav izleyeceğiz. Belki de çok büyük bir katılım gerçekleşeceği sınav için özellikle sınav günü erken yola çıkmanız size büyük fayda sağlayacaktır.

Ales üniversitelerde yüksek lisans, doktora gibi programlara girmenin yanısıra Türkiye’de birçok öğretim görevlisi programına girmek için de önemli bir sınav olarak belirlenmiş durumda bulunuyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.