Akyazı Stadı’nın Adı Belli Oldu

Bugün itibari ile Cumhurbaşkanı’nın katılımı ile açılan Trabzonspor’un Akyazı Stadyumunun adı belli oldu. Stadın adı Cumhurbaşkanı tarafından  Şenol Güneş stadı olarak açıklandı. Şu an Beşiktaş’ın başında bulunan teknik adam geçmiş dönemde çok önemli başarılar elde ettiği Trabzonspor’un önemli sembollerinden birisi olarak gösteriliyor.

Açılışta bir de gösteri maçı düzenlendi. Maçta birçok sembol isim de forma giydi. Forma giyenler arasında Şenol Güneş, Hüsnü Özkara, Turgay Semercioğlu gibi isimlerde bulundu. 90 jenerasyonu olarak nitelendirilen kadrodan da Ünal Karaman, Lemi Çelik, Hami Mandıralı, İbrahim Yattara, Fatih Tekke ve Burak Yılmaz sahada göründü.

 

Trabzonspor’un uzun yıllardır bitmesini beklediği stadyum sonunda açıldı. Trabzonspor bu stat ile beraber hem modern bir futbol alanına hem de önemli maddi gelire kavuşacak.

Geçtiğimiz senelerde yaşadığı mali problemler yüzünden eski başarısından uzak olan Trabzonspor’un bu stat ile beraber taraftarının desteğini arkasına alması planlanıyor. Bu sayede çeşitli alanlarda da yatırımlar yapılacak olan stad çevresi de değerlenmiş olacak.

Trabzonspor önümüzdeki günlerden itibaren 41 bin kişi kapasiteli stadında maçlarını oynayabilecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]