Akyazı Stadı Açılışa Hazır

Trabzonspor’a yönelik inşa edilen ve Türkiye’nin önemli statlarından birisi olması beklenen Akyazı stadı için geri sayım başladı. 18 Aralık’ta büyük bir törenle açılacak olan statta çok önemli karşılaşmalar oynanacak.

Deniz yüzeyin ciddi anlamda dolgu yapılarak oluşturulan zemin üzerine inşa edilen Akyazı stadı, Trabzon’un önemli simgelerinden birisi olma yolunda adım adım açılışa hazırlanıyor.

Akıllı çatı özelliğine sahip dünyanın 5. stadı olacak olan Akyazı, Türkiye’de bu özelliklere sahip ilk stat olacak. Henüz İstanbul’da yer alan Türkiye’nin en büyük kapasiteli statlarında bile bulunmayan bu özellikle Trabzon’a has olarak kullanıma sunuldu.

Smart Roof adı verilen bu akıllı çatılar kendi kendilerini temizleme özelliğine sahip maddeler barındırıyor. Bu özelliği ile hem çevre dostu hem de sağlık açısından da önemli bir noktada tüm statlara örnek olacak.

Akyazı stadının kapasitesi de oldukça yüksek, stat 41. 461 koltuk sayısına sahip olacak. Bunun içinde 3 bin civarında VIP koltuk da bulunuyor. 80 metre karelik bir skorboarda da sahip olan stat. 7.5 mega piksellik bir görüntü imkanı sunacak. Futbolseverlerin çok seveceği bu statta daha onlarca özellikte taraftarlara sunulacak.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]