Akıncı Üssü İddianamesi Tamamlandı!

Günlerdir üzerinde yorumlar yapılan Akıncılar Üssü İddianamesi tamamlandı. İlgili iddianameye göre bir numaralı sanık Fetö lideri Fethullah Gülen olurken iki numara ise Firari fetöcü Adil Öksüz oldu. Üç numaralı sanık ise tutuklu Kemal Batmaz olarak kayıtlara geçti. Ayrıca iddianame de Harun Binici, Nurettin Oruç ve Hakan Çiçek gibi isimlerin darbedeki rolleri detaylı bir şekilde yer aldı.

İlgili iddianamenin tamamlanmasının ardında paylaşılmasının önünde hiçbir engel kalmazken özellikle herkesin merak ettiği en önemli nokta geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Adil Öksüz ve ABD ilişkisi oldu. İlgili kurum ve kişi arasındaki dirsek teması ile ilgili haberler yoğunlaşırken kamuoyu birçok asparagas bilgi ile birlikte de bir enformasyon saldırısına uğramıştı.

Fakat iddianamenin yayınlanması ile bu konuda sır perdesi aralanacak. Ayrıca Adil Öksüz’ün yakalanması ile ilgili çalışmalarda da yeni bir kapı açılırken ilgili ismin Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ilde bulunduğu iddia ediliyor. Fakat konuyla ilgili açıklama yapan bir milletvekili elçilik konusu ile birlikte gündeme büyük bir haber kanalı açılmasına neden oldu.

İlgili iddianamade 481 şüpheli yer alırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da şikayetçi olarak yer alıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]