AK Parti MHP ile Görüşecek

Bugün yapılan açıklamaya göre yarın öğle saatlerinde AK Parti MHP ile görüşecek. Görüşmelere Başbakan Binali Yıldırım ile Devlet Bahçeli’nin de katılması bekleniyor.

Anayasa taslağı üzerindeki çalışamaları tamamlayan iki parti son değerlendirme için bir araya geliyor. Görüşmenin henüz nerede yapılacağı açıklanmadı. Ak Parti sözcüsü Yasin Aktay tarafından açıklanan görüşme için imzaların atılacağı iddiaları ortaya atıldı.

Yasin Aktay henüz konu ilgili net bir durumun olmadığını söylese de, kulislerde iddia edilen bazı duyumlara göre Anayasa Taslağının açıklanma ihtimali var.

Uzun süredir Anayasa taslağı üzerinde çalışan gruplar çalışmalarının bitirdikten sonra MHP’nin bazı isteklerini değerlendirmeye almıştı. Türkiye’nin uzun süredir ortaya çıkmasını istediği Anayasa için şimdilik sadece kapsamlı bir değişiklik yapılacak. Tüm Anayasayı değiştirmek meclis aritmetiğinden dolayı pek mümkün görünmüyor.

Geçmiş yıllarda 367 gibi skandal kararlarla uğraşan Türkiye önce sistemi değiştirmek için bir adım atıyor. Yeni anayasada Cumhurbaşkanı denen Başkan yer alacak. Recep Tayyip Erdoğan özellikle üzerinde çalışmalar yaptırdığı bu yasanın bahar aylarında referandum ile oylanması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]