Ahmet Hakan’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na Evet Suçlaması

Doğan grubunun ünlü yazarlarından Ahmet Hakan, kaleme aldığı son yazısında Kemal Kılıçdaroğlu’na verdi veriştirdi. Evet propagandasına gizli bir şekilde destek verildiğini öne süren Ahmet Hakan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun referanduma yaklaşık bir ay kala yaptığı gaf ile birlikte EVET oylarına büyük bir destek verdiği adeta can suyu olduğunu ifade etti.

Yazısının bir kısmında “alda at pas” şeklinde ifade ettiği bu gaf nedeniyle referandumun artık evet çıkmaktan başka bir sonuca ulaşmayacağını özetledi. Kararsız seçmen kitlesinin bu tür gaflardan çok etkilendiğini belirten Ahmet Hakan, Kemal Bey’in hem sözleri hem de hareketleriyle habersiz şekilde EVET oylarına büyük destek verdiğini öne sürdü.

Yurtdışında bakanlara yönelik uygulanan engellemelerin de Evet oylarını yükselttiğini kaydeden Ahmet Hakan, Kemal Kılıçdaroğlu faktörünün ise bu durumdan çok daha etkili olduğunu ifade etti.

Günlerdir yurtdışında bakanların yapacağı konferansları iptal eden Almanya, Hollanda ve Avusturya’ya diğer AB ülkelerinin de destek verdiği kaydedilirken bu durumun yurt dışı seçmen üzerinde olduğu kadar yurt içindeki seçmen üzerinde de milliyetçilik duygularını güçlendirdiği ve yurtdışının destek vermediğine destek veririm projesi haline geldiği belirtildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]