Afrin’de İlk Köy Ele Geçirildi

Dün başlatılan Zeytin Dalı Operasyon’undan ilk haberler gelmeye başladı. Yapılan açıklamalara göre Afrin’de ilk köyün ele geçirildiği belirtildi. Sosyal medyada ÖSO askerleri tarafından girildiği belirtilen köyün fotoğrafları paylaşılmaya devam ediyor. Ayrıca bölgeden haberler veren Syria Map adlı internet sitesi de bu bilgiyi doğruladı. Ayrıca diğer bilgilerde ele geçirilen köyün, Raju bölgesindeki Şinkal olduğu belirtildi.

Bölgede yaşanan gelişmeler sonrası Diyarbakır hava üssünden havalanan F-16’ların bölgeyi bombalamaya devam edeceği belirtildi. Terör örgütü PKK ve YPG saflarında dağılma devam ederken bölgeden gelen haberlerin ilk aşamada beklentileri karşıladığı belirtiliyor. Terör örgütünde yaşanan çözülme sinyalleri sonrası Azez bölgesinde gerekli önlemlerin alındığı belirtiliyor.

Başbakan Yıldırım’ın yaptığı açıklamalarda bölgedeki gelişmelerin sürdüğü ve sürecin devam edeceği ve ordumuzun gerekeni yapacağı belirtildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]