Adnan Oktar’ın İlk Ziyaretçileri Ailesi Oldu

Geçtiğimiz günlerde büyük bir operasyon ile göz altına alınan ve daha sonrasında onlarca suçlama ile karşılaşan Adnan Hoca olarak bilinen, Adnan Oktar’ın Edirne’ye nakledilmesinden sonra ilk ziyaretçileri geldi.

Ünlü ismin ziyaretine abisi ve yeğeni katıldı. Ünlü ismin abisi Kenan Oktar bir televizyon programında abisinin suçsuz olduğunu ifade etmişti.

Bir süre önce özel denetimli odadan üç kişilik bir koğuşa nakledilen Adnan Oktar’ın sağlık durumunun çok iyi olmadığı belirtildi. 3 kişilik koğuşta her türlü muhtemelen sıkıntıya karşı tek kişi kalan Adnan Oktar’ın cezaevi yönetiminden ilk isteği günlük gazeteler oldu. İlgili kanun gereği ücreti karşılanması karşılığında cezaevindeki kişiler belirli gazeteleri alabiliyor.

Haftada bir kapalı görüş hakkı bulunan Adnan Oktar’ın ayda bir kere de açık görüş hakkı bulunuyor. Öte yandan gözaltıları devam eden bazı isimlerin sorguları ise devam ediyor. Kedicik adı verilen birçok ismin itirafçı olduğu bir süre sonra yeni isimlerin de göz altına alınabileceği belirtiliyor.

Firari zanlıların aranmasına ise devam ediliyor. Ayrıca emniyet cemaatin parasının peşinde de iz sürüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]