İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adil Öksüz’ün Yeri Tespit Edildi

Başarısız darbe girişiminde sivil kanatta bir numara olarak lanse edilen FETÖ üyesi Adil Öksüz, kendisine yardım eden kişiler aracılığı ile önce serbest kalmış daha sonra ise ülkeden firar etmişti. Geçtiğimiz günlerde bazı kişilerin Türkiye Devleti’ne yaptığı başvuru da Almanya’da görüldüğü iddia edilen Adil Öksüz’ün yeri tespit edildi. Şu an Hannover’da yer alan bu ismin bir süre önce Almanya’nın bir eyaletinden geçici sığınma talep ettiği belirtildi. Almanya’nın ilgili konuyu Türkiye’den gizlediği ve farklı bir alternatif plan üzerinden çalıştığı belirlendi.

Türkiye ile Almanya arasında başlayan hava tesisi krizlerinin arkasında yer alan gerçek sebebin de bu olduğu belirtiliyor. Yaptığı açıklamalar ile sürekli FETÖ’ye destek veren Almanya’nın darbe girişiminin bir numarasını da ülkesi içinde barındırdığı ortaya çıktı.

Bu aşamadan sonra Türkiye’nin atacağı adımların ne olacağı henüz tam olarak kestirilemese de, Almanya’ya karşı bir yaptırım zinciri kurulması bekleniyor. Türkiye’de faaliyet gösteren Alman vakıfları üzerinde de bir araştırmanın başlayacağı da belirtiliyor. Ayrıca bir süre önce yaşanan krizde açıklamalar yapan bazı isimlerin de gözaltına alınması bekleniyor.