Adana’da Terör Saldırısı

Sabah saatlerinde Adana Valiliği önünde gerçekleşen terör saldırısında 1’i ağır almak üzere 5 yaralı olduğu ifade edildi. Patlama görüntülerine gelen yayın yasağı nedeniyle bilgi akışının sınırlı olduğu hadise de güvenlik önemleri üst seviyeye alınmış durumda bulunuyor.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik ekibi sevk edildi. Patlamanın ne şekilde gerçekleştiği yönünde araştırmalar devam ediyor. İlk belirlemelere göre bomba yüklü bir araçla yapıldığı sanılıyor. Bu nedenle bölgedeki tüm kameralar inceleyip ilgili teröristlerin yakalanması için operasyon yapılmaya başlandı.

Valiliğin ana protokol girişinin önünde olan patlama da asıl hedefin kim olduğu yönünde bazı iddialar var. Bu sürelerde birçok kamu görevlisine düzenlenen bazı terör girişimleri nedeniyle özel bir çalışma yapılması gerektiği ifade edildi. Protokol girişinde ve binada yer alan camların bir kısmının kırıldığı ve bu sebeple bazı yaralıların oluştuğu bilgisi de verildi.

Türkiye’yi her şartta kana bulamaya çalışan terör örgütlerine karşı operasyonların devam ettiği şu günlerde yaşanan bu hadise sonrası önlemlerin daha da üst seviyeye çıkarılması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]