Adalet Yürüyüşünde Bir Kişi Vefat Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı ile başlatılan adalet yürüyüşü 4. gününe girerken bir vefat haberi geldi. Yürüyüşe katılan CHP’li vatandaş fenalaşarak hayatını kaybetti. Doktorların Kılıçdaroğlu için de çeşitli uyarılar yaptığı biliniyor.

Yüksek sıcaklık derecelerinde Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşe geçen ve yaklaşık 25 gün yürüyüş yapacak olan CHP’nin vatandaşlardan aldığı destek kötü bir haberi de ardında getirdi.

Partili ismin adı henüz açıklanmazken hastaneye kaldırılan fakat tüm müdahalelere karşı hayatta tutulamayan kişinin ölüm haberi geldi.

Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrasında başlatılan yürüyüş bugün 4. gününe girdi. Mit Tırları soruşturmasında görüntüleri Can Dündar’a veren isim olarak ifade edilen Enid Berberoğlu casusluk suçlaması yüzünden 25 yıl hapis cezası aldı. Enis Berberoğlu’na bu görüntüler kimin aracılığıyla ulaştığı ise henüz açıklanmadı fakat bazı basın organlarında şüpheler Ekrem Dumanlı’yı işaret ediyor. Fetö’nün yurtdışına kaçan elemanlarından birisi olan Ekrem Dumanlı ile ilgili davalar ise sürüyor. Hakkında onlarca yakalama kararı olan isim bir dönem Amerika’da görüntülenmişti.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]