910 Akademisyen Bylockçu Çıktı!

Fetö ile ilgili yürütülen Bylock soruşturmasında yeni verilere ulaşıldı. 122 bin kişilik bir listeyi savcılığa gönderen emniyet listede 910 akademisyenin daha bulunduğunu ifade etti. 910 kişilik ayrı bir liste hazırlanarak Yök’e gönderildiği belirtilirken yakın bir zamanda bu isimlerin de görevden alınması bekleniyor.

Üniversitelerde inanılmaz bir çalışma yürüten Fetö, örgütün içinde yer alan birçok kişiye kopya sınavlar ile hocalık tahsis etti. Ales ve Yds sınavlarında yapılan kopya işlemleri ile çok yüksek puanlar alan bu isimler mülakatlardan da yandaş hocalar tarafından geçirildi. FETÖ’ye ait birimler tarafından üniversitelere yerleştirilen bu isimler hem himmet kaynağı oldu hem de örgütünün üyeleri için kolaylık sağladı. Akademik camiada infial uyandıran bu olay sonrası emniyet araştırmalarını arttırdı. 910 kişilik yeni akademisyen listesinde yer alan kişilerin tamamına yakını halen eğitim faaliyetİ yürüttüğü ve kripto olduğu belirtildi. Özellikle Anadolu’da yer alan üniversiteler de yer alan bu isimlerin kısa süre içinde ihraç edilmesi ve gerekirse tutuklanması bekleniyor.

Bu durum üzerine ilgili isimler için bir çalışma yapıldığı ve kaçışlarına engel olunacağı belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]