8 Mart Dünya Kadınlar Günü İlgi Çekiyor

Her sene Mart ayının 8. gününde kutlanan Dünya Kadınlar günü bu sene de büyük ilgi çekti. Özellikle kadınlara yönelik internet siteleri ve portallarda yayınlanan mesajlar ile birlikte büyük bir paylaşım trafiği yaşanmaya devam ediyor.

Her sene gerekli ilgili çekmesinin yanısıra Google tarafından da özel bir doodle ile kutlanan günün anlam ve önemine binayen birçok ünlü kadının yayınlandığı bir kadınlar günü doodle’u Google.com.tr adresinde görüntülenebiliyor.

Bunun dışında biz de okuyoruz.com ailesi olarak ilgili gün için tüm kadınlarımıza kutlu olsun mesajı göndermeyi bir onur meselesi olarak görüyoruz.

Kadınlar günü sadece sevgililere ve eşlere yönelik olmayıp, annelere ve hatta tüm aile bireylerine de yönelik olduğu için paylaşımlarınızda onlarında bulunması her açıdan faydalı olabileceği görüşündeyiz.

Birçok belediye kadınlar günü dolayısı ile büyük programlar düzenlerken hükümet kanadından da konuyla ilgili mesajları gelmesi bekleniyor.

1975 yılından itibaren Türkiye’de de kutlanmaya başlayan ilgili gün ile birlikte yıllar sonra 2000’li yılllarda da sürecin devamı herkesi memnun etmeye devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]