6007 Öğretmen Göreve İade Edildi

Fetö soruşturması nedeniyle görevden alınan 6007 adet öğretmen göreve iade edildi. Bu görev iade edilme işlemleri bir liste olarak meb tarafından yayınlandı.

İlgili listede birçok ilden isim var. Bu isimlerin ortak noktası fetö ile olan ilişkilerinden suçsuz bulunması gösterildi. Fetö ile herhangi bir tanışıklığı olan ve şüphe üzerine görevden alınan bu isimler bylock vb soruşturmalarda tarandıktan sonra görevlerine iade edilmeye devam edecek.

Fakat terör örgütünün haberleşme sistemi bylockta faaliyetler yürüten isimlerin görevlerine dönmesi beklenmiyor. Haklarında açılacak olan mahkemelerde eğer aklanırlarsa bir ihtimal görevlerine dönenebilir. Cemaat adı verilen fetö örgütünün internet üzerinde yer alan bazı haber sitelerinde yaptığı haberlerde bylock soruşturmasının boşa çıktığı yönünde haberler yapılmaya devam ediyor. Fakat emniyetin yürüttüğü operasyonlarda gerekli işlemler tamamlandıktan sonra yeni bir dalga bekleniyor. Cemaat’in bu hamlesi kendi örgüt elemanlarını bir süre daha etkileşimde tutabilmek, her ihtimale karşı sürekli aktif halde bulunan fetö örgütünün bazı elemanları Türkiye’de yeni hadiseler çıkarmak için tetikte bekliyor.

Fetö örgütünün devlet tüm kılcal damarlarına sızmış olması karşısında emniyetin yürüttüğü operasyonların daha uzun süreceği belirtiliyor. Özellikle bazı devlet kurumlarında bilerek fetö soruşturmaları tıkayan isimlerin olduğu kaydediliyor. Hem hükümet partisinin içinde hem de diğer partileri belirli adamları olan bu terör örgütü için emniyet gerekli ihbarların yapılmasının en önemli konulardan birisi olduğu her anlamda ifade ediyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.