2017 Şampiyonluk Ligi Başlıyor

E-spor dünyasında büyük gelişmeler devam ediyor. Bu sene yani 2017 Şampiyonluk Ligi mücadeleleri kısa süre içinde başlıyor. İlk maçların 21 Ocak Cumartesi günü 14:00’da yapılacağı duyuruldu.

Bilindiği üzere bu sene ligde 3 farklı ve yeni takım var. Bu takımlardan birisi Yükselme ligini geçen sene başarı ile tamamlayan ve birinci olan Team Orora’nın haklarını alan Galakticos olacak. Bunun dışında futboldan tanıdığımız iki büyük takımında artık e-spor liginde yer aldığını duyurabiliriz. Bunlar Fenerbahçe ve Galatasaray. Fenerbahçe e-spora girebilmek için Super Massive takımını, Galatasaray ise Victorious Ace takımının tüm haklarını aldı.

Bu sene eskiden olduğu gibi 3 günlük formata geri dönülüyor. 3 günlü formatta cumartesi ve pazar 3’er maç oynanacak. Pazartesi ise 2 maçlık bir seri olacak. Yani haftada 8 maçın yapılacağı ligde 16 takım yer alacak. Maçların yayınları ise cumartesi ve pazar günleri 14:00’da, pazartesi ise 18:00’da yapılacak.

Bunun dışında ligde daha yeni adımların atılması planlanıyor. Bu konuda özellikle Lol işlemlerini yürütüen Lolespor’un yeni açıklamalar yapması bekleniyor. Lol espor’un kendisine ait sitesini takip edebilirsiniz.

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.